Haber

İran’da “devrim karşıtı hareketlerle bağlantılı oldukları” iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı

İran, ülkenin kuzeyinde bulunan Erdebil vilayetinde “devrim karşıtı hareketlerle bağlantılı şebekeye mensup” üç kişinin tutuklandığını duyurdu.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tesnim’in haberine göre Devrim Muhafızları Ordusu İstihbarat Teşkilatı, Erdebil vilayetinde yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunda 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Raporda, “karşı-devrimci hareketlerle bağlantılı ağın üyeleri” olmakla suçlanan kişilerin “ulusal güvenliğe karşı yıkıcı faaliyetlerde bulunmak, hükümete ve askeri tesislere zarar vermek ve Molotof kokteylleriyle ateşe vermek için gruplar oluşturduğu” iddia edildi.

Söz konusu şebekenin “devrim karşıtı medya ile iletişim kurmaya başladığı”, “yıkıcı eylemler planladığı” ve “sosyal medyada çok sayıda hesap oluşturmak, halkı rahatsız etmek, yalanlar yaymak, yönlendirmek” gibi hatalar yaptığı bildirildi. isyancılar”.

Haberde, gözaltına alınan şahısların kimliklerinin ve hangi gruplarla bağlantılı olduklarının verilmediği, detayların daha sonra açıklanacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu