Haber

ÜMRANİYE’DE YANGIN PANİĞİ; GÖZYAŞLARI İÇİNDE KUŞLARINI ALARAK DIŞARI ÇIKARDI

ÜMRANİYE’de, 12 katlı binanın 8’inci katında çıkan yangın kaygı ve paniğe neden oldu. Yangının çıktığı dairede yaşayan Melek Kara, muhabbet kuşlarını alarak dışarı çıkarken gözyaşı döktü.

Yangın, dün saat 15.00 sıralarında, Site Mahallesi Sancar Sokak’ta 12 katlı binanın 8’inci katındaki dairede çıktı. Mutfakta başladığı öğrenilen yangında, dumanlar kısa müddette daireyi sardı. Dairede yaşayan Melek Kara, büyük kaygı ve panik yaşarken, muhabbet kuşlarını da yanına alarak dışarı çıktı. Binada yaşayanlar da yangın alarmıyla birlikte dışarı çıkarken, olay yerine itfaiye, polis ve sıhhat grupları sevk edildi. İtfaiye takımları yangına müdahale ederek kısa müddette söndürdü.

KOMŞULARI SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Yangın çıkan dairede yaşayan Melek Kara uzun müddet gözyaşı döktü. Dehşete kapılan ve dumandan etkilenen Kara’yı komşuları sakinleştirmeye çalıştı. İtfaiye eri ve çevredekilerin konuşarak teselli etmeye çalıştığı Kara’nın elini bir komşusu sıhhat takımı gelene kadar bırakmadı. Birinci müdahalesi yapılıp ambulansa alınan Kara’nın durumunun uygun olduğu öğrenildi.

YANGIN ALARMI ÇALINCA DIŞARI ÇIKTIK

Çocuğuyla birlikte binadan çıkan Emre Avşar Yanan dairede duman vardı. Çok büyük bir yangın olmadı herhalde. Hanımefendi telaş yaptı, konutta tekmiş. Biz de önlem gayeli dışarı çıktık. İtfaiye geldi çabucak müdahale etti diye konuştu.

Polis ve itfaiyenin yangının çıkış nedenine ait çalışması sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu